Als commercieel directeur van Exchange Workforce, een uitzendorganisatie gespecialiseerd in arbeidsmigranten uit de hele EU, brengt hij een schat aan ervaring en een nieuw perspectief mee. In dit interview stellen we Ben aan je voor.
Een hart voor Roosendaal
Ben, woonachtig in Bavel en vader van twee tieners, heeft al een lange geschiedenis in Roosendaal. Hij kent de stad goed en is hier vaak te vinden door de nauwe samenwerking met Laudam Detachering, ook lid van de netwerkclub. “Dagelijks overleg ik met onze partners in Roosendaal, en dat geeft me de gelegenheid om hier veel te zijn,” vertelt hij. Dit maakt zijn betrokkenheid bij MKB Netwerk Roosendaal een logische stap. Hij ziet de kracht van netwerken als een belangrijk onderdeel van ondernemen: “Ondernemen is mensenwerk.”
De verbinding opzoeken
De stap naar het bestuur van MKB Netwerk Roosendaal komt voor Ben op het juiste moment. Met zijn brede ervaring in andere netwerkorganisaties, zoals Businessclub Breda, de Industriële Kring Rucphen (IKR ) en de Businessclub van NAC, brengt hij niet alleen frisse ideeën mee, maar ook de ambitie om MKB Roosendaal te verbinden met andere netwerken in de regio. “Er is zoveel potentie voor samenwerking tussen netwerkclubs in Breda, Etten-Leur en Roosendaal. Het is belangrijk dat we elkaar versterken,” aldus Ben.
Ben is vastberaden om zijn netwerk in de stad verder uit te bouwen en meer te investeren in de regio. “Als algemeen directeur had ik minder tijd voor netwerken, maar nu wil ik me echt inzetten voor deze club. Het bestuur biedt me de kans om mijn ideeën over samenwerking en kennisdeling te verwezenlijken.”
Kennisdeling
Zijn eerste doelstelling voor MKB Netwerk Roosendaal is helder: de club versterken. “Tijdens bijeenkomsten draait het vaak om inspiratie en gezelligheid, wat belangrijk is en daar zou ik graag een stukje kennisdeling aan toe willen voegen. Ondernemers worden dan geïnformeerd over trends, ontwikkelingen in de wetgeving, en praktische tips die direct toepasbaar zijn in hun bedrijven. Het zou mooi zijn als we dit meer kunnen integreren in onze bijeenkomsten, bijvoorbeeld door leden uit te nodigen om hun kennis te delen.”
Verandering in het netwerk zit er al langer aan te komen. “De tijd verandert, bedrijven moeten zich aanpassen, en MKB Netwerk Roosendaal moet daarin meegaan. Het is belangrijk dat we als bestuur meer doen dan alleen organiseren; we moeten een actieve rol spelen in een stukje informatievoorziening en inspiratie in deze veranderende tijden.”
Met Ben Rommens in het bestuur krijgt MKB Netwerk Roosendaal een energieke en ervaren kracht die er voor openstaat om nieuwe dingen uit te proberen. Hij ziet netwerken niet als een doel op zich, maar als een middel om samen sterker te worden. Zoals een van zijn favoriete quotes van Dale Carnegie luidt: “Je kunt in twee maanden meer zakendoen door interesse in anderen te tonen, dan in twee jaar proberen mensen voor jou te interesseren.” Een motto dat perfect aansluit bij de kernwaarden van MKB Netwerk Roosendaal.